Zaździerz 39, 09-520 Łąck
+48 799 074 668

Terapia wymuszona koniecznością CIMT

Co to?

Terapia wymuszona koniecznością ( CIMT) jest popartą naukowo interwencją wykorzystywaną w terapii osób z MPD (hemiplegia) w stopniu lekkim i umiarkowanym. Celem CIMT jest uaktywnienie kończyny górnej poprzez intensywny trening, kształtowanie i stopniowanie pożądanego ruchu z wyłączeniem silniejszej kończyny górnej.

Jak wygląda terapia?

Przygotowujemy indywidualny plan rehabilitacji. Z terapii CIMT możesz skorzystać podczas zwykłego turnusu w Leśnym Zakątku
– Zablokowanie silniejszej kończyny (rękawica, bandaż, gips, orteza, temblak)
– Intensywny, powtarzalny trening ( 3-5 godz dziennie przez min. 2 tygodnie)
– Używanie technik kształtowania
– Terapia w naturalnym środowisku
– Program domowy do podtrzymania efektu CIMT

Jakie są efekty?

Dążymy do samodzielności w czynnościach dnia codziennego. Bardzo dobre efekty w zakresie funkcjonowania kończyny górnej zajętej można uzyskać łącząc zmodyfikowaną terapię CIMT z treningiem bimanualnym/oburęcznym. Po intensywnym treningu kończyny górnej zajętej włączone są zadania i zabawy oburęczne, co dodatkowo wzmacnia użycie zajętej kończyny górnej. W przypadku pracy z dziećmi w terapię CIMT jest często włączana zabawa i aktywności dnia codziennego. Odpowiednie przedstawienie planowanych aktywności, zbudowanie zaufania i umożliwienie osiągnięcia sukcesu znacznie ułatwia prowadzenie CIMT. Przy odrobinie zabawy i odpowiedniej motywacji nawet najtrudniejsze zadania stają się przyjemnością.

Masz pytania? Nie wiesz czy to dla Ciebie? Daj nam znać, wspólnie ustalimy czy terapia CIMT przyniesie korzyści.