Zaździerz 39, 09-520 Łąck
+48 799 074 668

Szlak kotliny Płockiej
Szlak żółty (zwany także Głównym) Kotliny Płockiej łączący miejscowość Dobrzyków z miastem Włocławek. Praktycznie, cały szlak przebiega drogami i ścieżkami leśnymi, które w połączeniu z mnogością jezior, rozlewisk nie jest nigdzie nudny. Asfaltów jest bardzo mało. Na szlaku, ciągle możemy obserwować różnorodność przyrody. Jest całkowicie biegowy, nawet w mokrych porach roku nie ma problemu na pokonanie go tzw: „suchą stopą”. Szlak można pokonać w obu kierunkach, jest dość płaski (w kierunku Włocławek->Dobrzyków ok 150m przewyższenia). Szlak przebiega nad brzegiem naszego jeziora Ciechomickiego.

Wzgórze Tumskie, Stary Rynek, Molo
Płocki Stary Rynek dawniej pełnił funkcję targu, ale stracił ją, gdy wybudowano nowy ratusz z wieżą, na rzecz bardziej reprezentacyjnego placu. Obecnie znajdziecie tutaj liczne restauracje, kawiarnie i fontannę. Całe Wzgórze Tumskie pocięte jest urokliwymi alejkami spacerowymi, którymi można przejść do ZOO. Najpiękniejszą panoramę można podziwiać z punktów widokowych: za katedrą, przy Hotelu Starzyński i na Placu Książęcym, obok pomnika Bolesława Krzywoustego.

ZOO
Płocki Ogród Zoologiczny, położony na unikalnym i malowniczym obszarze, jest ogólnodostępnym miejscem aktywnej rekreacji mieszkańców Płocka, a także województwa mazowieckiego. Naturalne środowisko wysokiej skarpy wiślanej stwarza korzystne warunki dla hodowli dzikich zwierząt, w tym gatunków najrzadszych, prezentowanych w nielicznych ogrodach zoologicznych.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zobaczyć możecie wieś mazowiecką z przełomu XIX i XX wieku. Tutaj możecie zobaczyć, jak dawniej wyglądało życie mieszkańców wsi. Domy wiejskie były niewielkie, a wchodziło się do nich po kamiennych schodach. Powoduje to pewne ograniczenia w poruszaniu się osób z niepełnosprawnościami. Większość budynków to zabytki, dlatego nie możemy ich przebudowywać. Muzeum Wsi Mazowieckiej jest w trakcie dostosowywania zarówno możliwości zwiedzania dla osób z niepełnosprawnościami jak i rozszerzenia oraz dostosowania oferty edukacyjnej. 

https://mwmskansen.pl/informacje-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami/muzeum-wsi-mazowieckiej-w-sierpcu-skansen/

Alpaki na Wzgórzu