Zaździerz 39, 09-520 Łąck
+48 799 074 668

Orteza dynamiczna Dunag 02 to sprzęt rehabilitacyjny używany do wspomagania terapii osób z deficytami neurologicznymi. System elastycznych naciągów ortezy umożliwia korekcję postawy i wpływa na proces sterowania kompensacjami.

Orteza Dunag 02 składa się z kamizelki i krótkich spodenek wykonanych z nierozciągliwego materiału, które są ze sobą połączone w całość za pomocą plastikowych zapięć. Na kamizelce i spodenkach z przodu i z tyłu znajdują się metalowe zaczepy. Między nimi rozmieszcza się gumowe cięgna, które wpływają proprioceptywnie na układ biomechaniczny ciała pacjenta. Rozmieszczenie zaczepów pozwala na wiele kombinacji w upinaniu cięgien, które odpowiednio wspomagają optymalne ustawienie poszczególnych segmentów ciała. Dodatkowo stosowane są nakolanniki, będące elementami zaczepowymi lub przelotowymi w zależności od rodzaju upięcia kończyn dolnych.

Orteza umożliwia pracę z pacjentami w różnych pozycjach: stojącej, siedzącej, a także podczas chodu. Pacjent w czasie terapii ma swobodę działania, orteza nie utrudnia wykonywania ruchów fizjologicznych, pacjent nie jest przetrzymywany w warunkach statycznych. Elastyczna konstrukcja pozwala na utrudnianie lub ułatwianie wykonywania poszczególnych składowych ruchu. Napięcie elastycznych naciągów i czas trwania ćwiczeń w ortezie uzależnione są od indywidualnego stanu klinicznego pacjenta i stale dostosowywane do aktualnego stanu funkcjonalnego.